Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Zwiastun jesieni : rykowisko
obrazek

"I szły od niewidzialnej w ciemnościach puszczy westchnienia przeciągłe, wołania niewyraźne, szelesty, szumy, coś jakby lekkie po mchach stąpania łań – coś, jakby konające w odległościach echowych brzmienie dzwonu..." .

Rykowisko w lasach harklowskich - wspaniały festiwal Natury...! W drugiej połowie września, a czasem nieco później, rozpoczyna się jedno z najpiękniejszych słuchowisk, czyli jelenie gody. Najpierw wysoko w Gorcach, potem coraz bliżej Dunajca a w końcu w Borze Harklowskim rozlegają się potężne porykiwania byków, niosąc w czeluściach jesiennych nocy groźne wyzwanie dla rywali. Wieczorny, czy nocny spacer po lesie przynosi niezapomniane wrażenia : polany i gąszcze tętnią życiem, zaś głosy jeleni wywołują prawdziwe "ciarki" u samotnych wędrowców, którzy na ten czas czekają cały rok.
Rykowisko to także zwiastun nadchodzącej jesieni, a ta w naszych górach potrafi być przepiękna, wabiąc kolorami karpackiej buczyny, czy nieporównywalnym zapachem październikowej jodły. Chwilo - trwaj !!!

Na zdjęciach m.in. dwa byki napotkane w lutym na polanie Konty - o ile nie okazały się "selekcyjne", to pewnie uczestniczą w tegorocznym rykowisku, już w mocniejszym porożu.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ