Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Góralski Opłatek - 13 stycznia 2018
obrazek
W minioną sobotę zebraliśmy się na wieczornej, uroczystej mszy świętej w naszym kościele parafialnym. Jako, że tego dnia chcieliśmy się spotkać także na tradycyjnym "Opłatku", nie mogło wśród nas zabraknąć ks. Prałata Władysława Zązla oraz ks. prof. Roberta Nęcka, którzy wraz z naszym ks. Proboszczem sprawowali Liturgię. We mszy świętej uczestniczyły także delegacje zaprzyjaźnionych oddziałów Związku Podhalan z Nowego Targu, Ochotnicy Górnej oraz Dębna Podhalańskiego.
Naszymi gośćmi byli także senator RP Jan Hamerski, prof. Andrzej Szczudlik, P. Zajączkowscy z Nowego Targu, przedstawiciele Knurowa z Sołtysem Czesławem Stopką oraz szczególnie witani reprezentanci koła nr 25 w Ameryce Północnej Barbara Solana i Bogdan Solana.
Po mszy przeszliśmy do naszej remizy, gdzie rozpoczęło się kolędowanie. Po tradycyjnych życzeniach i łamaniu się opłatkiem wystąpił licznie reprezentowany zespół "Mali Horklowianie", pod przewodnictwem swojej instruktorki Joanny Plewa. Sobotnie posiady były także okazją do promocji najnowszej książki ks. prof. Roberta Nęcka "Proboszcz z Harklowej". Publikacja ta to zbiór piętnastu esejów pisanych dla Gazety Krakowskiej, będącej obrazem naszej Parafii i jej Proboszcza widzianych oczami autora, który przybył tu jako diakon 24 lata temu i - jak sam mówił - chce tu powracać. Nie brakło też wspomnień ks. Władysława, który chodził do szkoły podstawowej w Harklowej i tutaj, za czasów ówczesnego Proboszcza ks. Klemensa Niegłosa odkrył w swoim sercu powołanie do kapłaństwa. Myślę, że klimat tego Opłatka najlepiej oddadzą zdjęcia, serdeczne podziękowania dla Prezesa i wszystkich, którzy swoja pracą nadali tej uroczystości niezapomnianego nastroju.
Dobrze, żeście byli - dobrze było być z Wami!

Ps. Więcej o książce "Proboszcz z Harklowej" w osobnym artykule.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ