Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Związek Podhalan: ślubowanie nowych członków
obrazek
W sobotę 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny, patronki naszego kościoła, spotkaliśmy się na uroczystej wieczornej mszy świętej, by do wielkiej podhalańskiej rodziny przyjąć nowych członków. Dla jednych impulsem były zawody sportowe organizowane przez Związek Podhalan, dla innych naturalna potrzeba przynależności do organizacji krzewiącej to co mamy najlepsze - niepowtarzalną kulturę ale i wierność wartościom już sprawdzonym a dzisiaj poddawanym kolejnym próbom. Ślubowanie na sztandar złożyli Elżbieta Cyrwus, Jan Chmielak, Dawid Chmielak, Daniel Chmielak, Daniel Kolasa i Maksymilian Dziedzic.
Jak pisał Władysław Orkan: "Tradycja jest Twoją godnością, Twoją dumą, Twoim szlachectwem, synu chłopski. Dbaj o zachowanie spuścizny Twych ojców: rodzimej sztuki, rodzimej kultury. Zabiegaj o zamożność ziemi, z której wyrosłeś, i państwa,albowiem Twój własny dobrobyt nie będzie miał mocnego fundamentu, jeśli Ojczyzna Twoja będzie biedna i zagrożona”.
Razem możemy wiele, w imieniu zarządu naszego Oddziału serdecznie zapraszam do współpracy wszystkich tych, którzy chcą i mogą działać na rzecz swojej "małej Ojczyzny". Najtrudniejszy jest pierwszy krok, potem przychodzi świadomość, że nie jesteśmy sami i że ... warto!!!
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ