Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,10 grudnia
Imienieny:
Julia, Judyta, Daniel
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Plan rozwoju
obrazek
Harklowa, 20 kwietnia 2015 r.

Na przestrzeni lat uczestniczyłem w wielu spotkaniach , gdzie wypracowywano scenariusze działań w kierunku rozwoju Harklowej . Niestety tylko znikomą ich część udało się wdrożyć w życie - mimo , iż były zgodne z Gminną Strategią Rozwoju . Specyficzne położenie naszej wsi wymusza ciągłe starania o podstawową ochronę przed powodziami i niestety bardzo kosztownym usuwaniem ich następstw / wymienię tylko dwukrotne duże roboty przy moście , czy zabezpieczenie podmywanej drogi Pod Kingą / . Dla niewielkiej Harklowej oznacza to , że w powszechnym przekonaniu " pompuje " się tu niemałe środki finansowe , choć dla mieszkańców nie są to rzeczy odczuwalne w życiu codziennym - jak dobrodziejstwo kanalizacji , czy budowa chodnika . Jednak pretensje , że mieszkamy w takim miejscu trzeba by kierować do Ojców Założycieli Harklowej ... .
Dlatego osobiście do wielkich planów podchodzę z dystansem , najważniejszym zadaniem jest obudzić w każdym z nas poczucie odpowiedzialności za to co mamy wspólnego , wyjść ze swoich czterech kątów i dać coś OD SIEBIE . Czasem taki mały " kamyczek " rusza całą lawinę Dobrego w ludzkim wymiarze . W Harklowej naprawdę jest co robić - od inwestycji typowo komunalnych , poprzez szkołę , sport po sprawy w wymiarze kultury / regionalizm , imprezy integracyjne / . Trzeba też pamiętać o tych z nas , którym los rzucił potężne wyzwania , w myśl zasady : dziś Ty , juto może ja ... . Stoję na stanowisku , że na każdą sprawę istnieją przynajmniej dwa spojrzenia , dlatego zachęcam ludzi z pomysłami do dzielenia się nimi , przecież każdy z nas jest indywidualnością z właściwym sobie poglądem na życie .
W tej chwili skupiamy się na dograniu robót przy zabezpieczeniu brzegu rzeki W Polu , jesteśmy też w trakcie rozmów o przyszłości Szkoły Podstawowej , gdzie trzymamy się ustaleń wielokrotnie omawianych na zebraniach wiejskich. Inne sprawy są na bieżąco monitorowane , urzędnicze procedury wymuszają działania wielotorowe , tzn. nie ma możliwości zajmowania się tylko jednym czy dwoma tematami , podzielność uwagi jest tu cechą wręcz niezbędną .
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ