Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Plan rozwoju
obrazek
Harklowa, 20 kwietnia 2015 r.

Na przestrzeni lat uczestniczyłem w wielu spotkaniach, gdzie wypracowywano scenariusze działań w kierunku rozwoju Harklowej. Niestety tylko ich część udało się wdrożyć w życie - mimo, iż były zgodne z Gminną Strategią Rozwoju. Specyficzne położenie naszej wsi wymusza ciągłe starania o podstawową ochronę przed powodziami i wiąze się niestety a bardzo kosztownym usuwaniem ich następstw - wymienię tylko dwukrotne duże roboty przy moście, czy zabezpieczenie podmywanej drogi Pod Kingą . Dla niewielkiej Harklowej oznacza to , że w powszechnym przekonaniu "pompuje" się tu niemałe środki finansowe, choć dla mieszkańców nie są to rzeczy odczuwalne w życiu codziennym - jak dobrodziejstwo kanalizacji, czy budowa chodnika. Jednak pretensje, że mieszkamy w takim miejscu trzeba by kierować do Ojców Założycieli Harklowej ... .
Dlatego osobiście do wielkich planów podchodzę z dystansem, najważniejszym zadaniem jest obudzić w każdym z nas poczucie odpowiedzialności za to co mamy wspólnego, wyjść ze swoich czterech kątów i dać coś OD SIEBIE. Czasem taki mały " kamyczek " rusza całą lawinę Dobrego w ludzkim wymiarze . W Harklowej naprawdę jest co robić - od inwestycji typowo komunalnych, poprzez szkołę, sport po sprawy w wymiarze kultury (regionalizm), imprezy integracyjne. Trzeba też pamiętać o tych z nas, którym los rzucił potężne wyzwania, w myśl zasady: dziś Ty, juto może ja ... . Stoję na stanowisku, że na każdą sprawę istnieją przynajmniej dwa spojrzenia, dlatego zachęcam ludzi z pomysłami do dzielenia się nimi, przecież każdy z nas jest indywidualnością z właściwym sobie poglądem na życie.
W tej chwili skupiamy się na dograniu robót przy zabezpieczeniu brzegu rzeki W Polu, jesteśmy też w trakcie rozmów o przyszłości Szkoły Podstawowej, gdzie trzymamy się ustaleń wielokrotnie omawianych na zebraniach wiejskich. Inne sprawy są na bieżąco monitorowane, urzędnicze procedury wymuszają działania wielotorowe, tzn. nie ma możliwości zajmowania się tylko jednym czy dwoma tematami, podzielność uwagi jest tu cechą wręcz niezbędną. Tak więc - do dzieła!
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ