Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Związek Podhalan Oddział Harklowa
obrazek
W niedzielę 10 kwietnia 2016 r. w Harklowej dokonała się rzecz wielkiej wagi : po długoletniej przerwie wznowiono działalność struktur Związku Podhalan. O godzinie 11:00 w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została uroczysta, góralska Msza Święta w intencji członków Koła nr 25 Parafii Harklowa w USA, które 16 kwietnia obchodzić będzie jubileusz 45-lecia działalności, na Mszę przybył także Andrzej Skupień, prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.
" Wy gazdujecie i żyjecie tu, w Harklowej - oni ułożyli sobie życie w dalekiej Ameryce, choć dzieli nas ocean to łączy nas Chrzcielnica tego kościoła" : powiedział ksiądz proboszcz Eugeniusz Dziubek.
Po sumie udaliśmy się do Szkoły Podstawowej na pierwsze wspólne założycielskie posiady - frekwencja przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Po powitaniu gości nastąpiły występy " Małych Horklowianów " i Muzyki, które podkreślały charakter naszego spotkania. Po pięknej "witacce" prezesa Andrzeja Skupnia, przewodniczący zabrania Mieczysław Wrocławiak odczytał przyjęty jednogłośnie projekt uchwały o powołaniu Oddziału Związku Podhalan w Harklowej, którego terenem działalności będzie parafia Harklowa, a siedzibą remiza OSP w Harklowej. Ponad 50 osób złożyło deklaracje członkowskie do ZP, powołano komisję skrutacyjną do wyborów Zarządu.
Prezesem Oddziału Harklowa wybrany został Mieczysław Wrocławiak, w- ce prezesi to Katarzyna Bryja i Grzegorz Guroś, skarbnik Joanna Janczy, sekretarz Krzysztof Syjut, Komisji Rewizyjnej przewodniczyć będzie Danuta Twaróg, zaś Sądem Koleżeńskim kierował będzie prof. Andrzej Szczudlik.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ