Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Mali Horklowianie: to już pięć lat!
obrazek
W sobotę 18 maja w naszej remizie miała miejsce wyjątkowa uroczystość, prawdziwe góralskie święto. To przede wszystkim jubileusz pięciu lat istnienia zespołu góralskiego Mali Horklowianie. Pięć lat to - można powiedzieć - próba czasu, w tym przypadku w pełni "zaliczona", a nie zawsze tak było, o czym przypomniała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Jadwiga Kolasa. Pięknie zaprezentowały się poszczególne grupy wiekowe ze swoimi programami, gorące brawa zebrały aż trzy Muzyki - i ci początkujący, i ci którzy poznali kolejne "stopnie wtajemniczenia" i nasze "Paradnice", o których w samych superlatywach mówiła Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej Józefa Kuchta. Instruktorami Zespołu są Joanna Plewa, Wiktoria Krawczyk i Mateusz Buła. Nie zabrakło urodzinowego tortu, życzeń i gratulacji, do których raz jeszcze pragnę się gorąco dołączyć!

Kolejnym punktem uroczystości było zebranie sprawozdawczo - wyborcze naszego oddziału Związku Podhalan. Tu niespodzianek nie było: Prezesem wybrano jednogłośnie Mieczysława Wrocławiaka, pracę będzie kontynuował również dotychczasowy Zarząd. Przysięgę na sztandar złożyli nowi członkowie, których serdecznie powitaliśmy wśród nas. A są nimi: Jolanta i Paweł Pyclik, Gabriela Głowacz oraz Michał i Mikołaj Twaróg.

Na koniec nasza grupa teatralna zaprezentowała obrzędy góralskiego wesela, według scenariusza i reżyserii Joanny Plewa. W to przedstawienie niemal naturalnie włączyła się liczna publiczność i atmosfera naszych posiadów przybrała iście weselną formę. Bo i taki dzień nie zdarza się na co dzień!!!

Zdjęcia: autor/Jarosław Pyclik
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ