Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,23 października
Imienieny:
Marleny, Edwarda, Seweryna
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Dolina Knurowskiego Potoku
obrazek
Wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku i "osobistego" kontaktu z naturą polecam wycieczkę doliną Knurowskiego Potoku , po naszemu "Rzyki", którego najwyżej położone źródła znajdują się aż na zboczach harklowskiej Bukowiny . Po drodze urocze polany , liczne boczne leśne dróżki , z których każda skrywa swoje tajemnice - co za kolejnym zakrętem ?
Na jednym z internetowych forum o tematyce górskiej miejsce to zostało przyrównane do ukraińskich Gorganów , mimo bliskości cywilizacji można odkryć całkiem dzikie uroczyska , zaś ujmującą ciszę "zakłóca" tylko szumiący górski potok i skrzydlaci mieszkańcy gorczańskich ostępów . Latem można spotkać pasące się owce z bacówki na Rówienkach , zimą dolinę przecinają tropy zwierząt : jeleni , saren , lisów a przy odrobinie szczęścia można trafić na ślady rysia czy "sznurowanie" wilczej watahy .
Najprostszą drogą z Harklowej jest wyjście na Potok , osiedle mijamy po lewej i dalej na przełęcz Krzyżowe Drogi , skąd na wszystkie strony świata rozpościerają się przepiękne widoki : na wschodzie pasmo Lubania z leżącym u jego stóp Jeziorem Czorsztyńskim , na południu Spisz i Podtatrze , na zachodzie polana Stus na tle Kotliny Nowotarskiej , na północy Gorce : baczny obserwator zauważy budynki na Przełęczy Knurowskiej , czy ukryte wśród smreków zręby dachu pensjonatu Akiko . Przekazywane z dawna podania mówią o skarbie ukrytym gdzieś na Krzyżowych Drogach , na razie nikt nie przyznał się do takiego znaleziska ... . Z tego miejsca schodzimy nad leżące w dolinie ostatnie zabudowania Knurowa i drogą wzdłuż potoku obieramy kierunek w górę - aż do źródeł !
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ