Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,25 września
Imienieny:
Aurelia, Władysław, Kamil
dziś
pogoda_1
7°C
jutro
pogoda_2
7°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Spotkanie autorskie i rozdanie nagród za "Grę wiejską"
obrazek
29 września Biblioteka Publiczna w Harklowej gościła na spotkaniu autorskim Panią Stanisławę Szewczyk - poetkę regionalną, pisarkę i założycielkę zespołu góralskiego. Klasy IV-VII Szkoły Podstawowej w Harklowej mogły wysłuchać czytanych wierszy, zaznajomić się z historią zespołu, jak również poznać zapomniane już, dawne zabawy dzieci. Kilka z tych zabaw zostało uczniom pokazane, co sprawiło, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Harklowa będzie szczerze wspominać to wydarzenie, dziękując za mądre a zarazem życzliwe słowa.

Podczas spotkania zostały także rozdane nagrody za konkurs ,,Gra wiejska", który był zwieńczeniem dwumiesięcznych zmagań uczestników.
Należało m.in. określić miejsca, rzeczy lub osoby, z którymi Harklowa miała powiązania (kapliczki, kościół, cmentarz, szkoła, biblioteka, remiza, rzeka Dunajec, pensjonaty). Dzieci zrobiły też pamiątkowe zdjęcie ze strażakiem, malowały futurystyczny obraz cmentarza, pisały humorystyczną historyjkę, która zdarzyła się w szkole, czy też przeprowadzały wywiad z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Nie mogło zabraknąć wypożyczenia i przeczytania książki, z bohaterem której łączyło uczestnika jego imię. Wykonanie prac i ich oprawa po raz kolejny dowodzi, że współczesna młodzież ma ogromne pokłady talentu i zręczności.

Ponadto biblioteka bardzo serdecznie dziękuje wszystkim czytelnikom, którzy wzięli udział z zajęciach wakacyjnych, odbywających się od 25 lipca do 4 sierpnia (głośne czytania książek, gry, zabawy literackie, film).

Gorące podziękowania za ufundowanie nagród dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie oraz Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi Harklowa.

Monika Luberda
Biblioteka Publiczna w Harklowej
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ