Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,11 lipca
Imienieny:
Cyprian, Olga, Benedykt
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Przed nami podwyżki ...
obrazek
Wczorajsza sesja Rady Gminy Nowy Targ dotyczyła spraw trudnych i drażliwych, bo jak inaczej nazwać konieczność uchwalenia kolejnej podwyżki cen odbioru śmieci, podwyżkę podatków czy też zapowiedź podwyżki cen ścieków.
" W chwili obecnej jesteśmy w sytuacji bez wyjścia - mówił na sesji Rady Gminy Nowy Targ wicewójt Marcin Kolasa. Ceny rosną i nic można zrobić. W przetargach startuje tylko jedno konsorcjum, które nie ma konkurencji i dyktuje ceny. Gmina rozważała pomysł stworzenia zakładu komunalnego, który by się tym zajął, jest też wspólny pomysł gmin budowy spalarni śmieci dla całego Podhala, ale pierwsze rozwiązanie, jak pokazują analizy, nie rozwiąże problemu, a drugi to dopiero melodia przyszłości. Co ważne, zgodnie z prawem, system odbioru śmieci musi się samofinansować, co oznacza, że gmina nie może dopłacać do śmieci."(Podhale24.pl).

Tak więc stawka za odpady segregowane wynosić będzie 23 złote, niesegregowane 46 złotych.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ