Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,18 września
Imienieny:
Irena, Stanisław, Józef
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
obrazek
W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość odpustową, można napisać "imieniny" naszej Parafii. Tak jak w latach poprzednich, mimo że święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wypada 8 września, a więc w dzień powszedni, uroczystości odpustowe odbyły się w najbliższą dla tego dnia niedzielę. Sumę odpustową odprawili: ks. Dziekan Józef Bednarczyk, ks. Kanonik Eugeniusz Dziubek, oraz ks. Wiesław Maciaszek, który wygłosił piękną homilię. Ks. Wiesław to Proboszcz z Kasiny Wielkiej, gdzie wcześniej posługę wikariusza pełnił nasz obecny Proboszcz ks. Bogusław Borek.
W czasie sumy odpustowej posługę w konfesjonałach pełnili przyjaciele naszej Parafii księża: Prof. Robert Nęcek oraz Stanisław Krużel. Na koniec Mszy św. ksiądz Eugeniusz Dziubek odebrał złoty medal nadany przez Metropolitę Krakowskiego w uznaniu zasług dydaktycznych, jako wieloletniego nauczyciela religii.
Pogoda dopisała, więc sumę odpustową odprawiono na ołtarzu polowym, z udziałem pocztów sztandarowych OSP, Muzyki, Scholii, oraz licznie zgromadzonych Parafian i Gości. Warto przypomnieć, że od tej pory w każdą niedzielę w kościele w Harklowej będzie sprawowana dodatkowa msza św. o godzinie 16:00.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ