Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,24 maja
Imienieny:
Joanna, Zuzanna, Milena
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Czerwcowe występy zespołu "Mali Horklowianie"
obrazek
Początek czerwca to dla zespołu "Mali Horklowianie" bardzo pracowity czas. W dniach 2 - 3 czerwca mieliśmy przyjemność parokrotnie zaprezentować się przed publicznością. W sobotę zespół brał udział w organizowanym po raz 9 przeglądzie zespołów regionalnych "Złote kierpce" w Zakopanem. Programem "Kie krowicki sie pasom" przenieśliśmy widownię do dawnej góralskiej wsi, by pokazać zwyczaje i zabawy dzieci z dawnych lat. Występ został wyróżniony z czego bardzo się cieszymy.
W tym samym czasie po raz pierwszy w Maniowach odbywał się festiwal "Nuta Dunajca" . Ideą tego przeglądu było zaprezentowanie w formie konkursu folkloru z terenu Niżnego Podhala, które to jest niezwykle różnorodne gdyż skupia zarówno górali z "zielonego Podhala" czyli doliny Dunajca począwszy od Nowego Targu poprzez górali gorczańskich (Gmina Ochotnica Dolna), aż po górali pienińskich (Gmina Krościenko, Gmina Szczawnica). Więc i nas nie mogło tam zabraknąć!!! Konkurs podzielono na sześć kategorii : gawędziarze i recytatorzy, muzyki, instrumentaliści soliści, grupy śpiewacze, śpiew solowy oraz kategoria mistrz i uczeń.
Zespół zaprezentował się w trzech kategoriach i odniósł następujące sukcesy:

Dawid Piszczek w kategorii "solista instrumentalista" - wyróżnienie
Weronika Karkula w kategorii "solista instrumentalista" - I miejsce
Julia Gaberek w kategorii "śpiew solowy" - I miejsce
grupa śpiewacza w składzie :
Julia Maciasz
Milena Karkula
Julita Rusin
Agnieszka Kapłoniak
Martyna Lichaj
Martyna Szkoda
zdobyła I miejsce.
Podczas konkursu niejednokrotnie wspominano śp. Stanisława Gąsienicę - wybitnego i cenionego muzykanta, który również uczył w naszej szkole.

Warto również zaznaczyć, że w niedzielę mieliśmy przyjemność wystąpić przed najwspanialszą publicznością czyli naszymi bliskimi podczas odbywającego się "Festynu Rodzinnego" w Harklowej.

Na koniec pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy przyczynili się aby wesprzeć nasz zespół. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców, za ich pomoc podczas wyjazdów.

Opracowała:

Joanna Plewa
Instruktor zespołu "Mali Horklowianie"
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ