Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,11 lipca
Imienieny:
Cyprian, Olga, Benedykt
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Adwent 2019 - roraty z Prymasem Tysiąclecia
obrazek
"Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności, rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, twojej heroicznej nadziei, twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry - i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem". - Jan Paweł II do kardynała Stefana Wyszyńskiego (23 X 1978).

Przesłaniem tegorocznego adwentu będzie bliższe poznanie postaci jednego z największych Polaków, kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku zostanie wyniesiony na ołtarze. Już wczoraj, na pierwszych roratach w Harklowej właśnie o Prymasie Wyszyńskim mówił w pięknym kazaniu goszczący u nas ks. prof. Robert Nęcek.
Polecam obejrzenie filmu Instytutu Pamięci Narodowej "Z filmoteki bezpieki" - odcinka poświęconego Pymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ