Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,23 października
Imienieny:
Marleny, Edwarda, Seweryna
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Związek Podhalan - czas dziękczynienia!
obrazek
W niedzielne popołudnie członkowie Oddziału Związku Podhalan w Harklowej zebrali się w Kościele Parafialnym, by właśnie na modlitwie zjednoczyć się duchowo z dalekim Chicago, gdzie Koło nr 25 Parafii Harklowa Związku Podhalan w Ameryce Północnej obchodziło złoty jubileusz 50-lecia swej działalności. Ale chcieliśmy też podziękować Bogu za 5 lat istnienia Oddziału w Harklowej i prosić o błogosławieństwo we wszystkich dobrych dziełach. Bo jakże inaczej nazwać cele działalności Związku Podhalan?

" - Ze wsią swoją rodzinną żyj - i daj jej, co najlepsze, z duszy swej. Wróć braciom, coś wiedzą zdobył. - Nie przecinaj korzeni łączących Cię z rodną ziemią - choćbyś na krańcu świata się znalazł."

Do "Wskazań dla synów Podhala" Władysława Orkana nawiązał w kazaniu ks. Kanonik Eugeniusz Dziubek, jednocześnie kapelan naszego Oddziału. Bo nasi Parafianie, którzy w większości przed wielu już laty wyjechali za Wielką Wodę owe wskazania pielęgnują do dzisiaj, o czym najlepiej świadczy tak podniosła rocznica. Będąc daleko od ojczystej ziemi nigdy nie zapomnieli o korzeniach, o swoich wsiach, o świątyniach, o wiejskich organizacjach... . I dali nam dobry przykład, wspomnę tylko, że jubileusz Koła nr 25 sprzed pięciu lat był jednym z najważniejszych impulsów, dzięki którym podjęliśmy kolejną, tym razem trwałą inicjatywę reaktywacji ruchu regionalnego w Harklowej.

Po Mszy św. udaliśmy się do remizy na tradycyjne posiady, które poprowadził Prezes Mieczysław Wrocławiak. Ważnym punktem było wspólne odsłuchanie Hymnu Związku Podhalan oraz przyjęcie ślubowania nowego członka oddziału. Nie mogło zabraknąć Muzyki, świetnego występu młodszych i nieco starszych Małych Horklowianów, pod czujnym okiem Pani Instruktor Joanny Plewy. A jak urodziny to i tort. A jak tort to i życzenia!

Życzę więc i ja wszystkim Podhalanom i tu, pod Gorcami i tam w Wietrznym Mieście by Wiara, Tradycja, Pamięć ale i świadomość tego, że w tym czasie to my sami piszemy historię Związku Podhalan były dla nas fundamentem. Powtarzając raz jeszcze za Orkanem - Wiedz, że Ty wydźwigujesz piersią ziemię swoją, swój kąt ojczysty. Niech się darzy!!!
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ