Bądź na bieżąco!



Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,18 marca
Imienieny:
Anzelm, Cyryl, Edward
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Zmiana granic okręgów wyborczych w Gminie Nowy Targ
obrazek
W związku ze zmianami przepisów dotyczących ordynacji wyborczej Rada Gminy Nowy Targ dokonała zmiany granic okręgów wyborczych. W gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców tworzy się okręgi wyborcze, z których wybiera się od 5 do 8 radnych, w związku z tym dokonano podziału gminy na 4 okręgi wyborcze.

I tak Harklowa zamiast wcześniejszego okręgu jednomandatowego wraz z wsią Dębno, została przypisana do okręgu wyborczego nr 1, który obejmował będzie siedem sołectw: Dębno, Harklowa, Nowa Biała, Krempachy, Dursztyn, Knurów i Szlembark. Z okręgu nr 1 zostanie wybranych 5 radnych do Rady Gminy Nowy Targ. Sytuacja ta będzie wymagać od nas dużej "dyscypliny" wyborczej, by utrzymać swoje - bardzo potrzebne - przedstawicielstwo w Radzie Gminy. Wybory samorządowe odbędą się jesienią, wybierać będziemy wójta, radnych do Rady Gminy, radnych do Rady Powiatu oraz radnych do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wybory sołtysa i radnych sołeckich odbędą się w terminie do 6 miesięcy od wyborów samorządowych.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ