Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,18 marca
Imienieny:
Anzelm, Cyryl, Edward
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Z cyklu "Walka z wiatrakami" - IV edycja wiosennych porządków w Harklowej. Zaproszenie!
obrazek
Zapewne przemożna chęć przeżycia przygody połączona z iście narkotykowym głodem adrenaliny kierowała dwunożnym "Burakiem", który dokonał jesiennego - jak się domyślam - zrzutu śmieci opodal coraz bardziej popularnej drogi nad Dunajcem poniżej Walkówki. Skrzętnie przyrzucone trawą i jeszcze zielonymi gałęziami leżały sobie pod brzegiem, aż maskująca kiedyś zieleń uległa prawom Natury i odsłoniła niepojęte, niewytłumaczalne i bezdennie głupie działanie "Buraka". I tak znajdziemy tutaj wypełnione czarne worki z logo firmy odbierającej śmieci, za których niewystawienie i tak każdy ryczałtowo płaci, opony i elementy karoserii, które można oddać do utylizacji w ramach prowadzonej corocznie przez Gminę zbiórki odpadów gabarytowych i problematycznych. Jednak "Burak" wie lepiej!

Obiektywnie rzecz ujmując jest dużo lepiej niż było, dobrze działający system odbioru śmieci ale też i oddolne działania czy to samorządów, czy grup aktywistów przynoszą efekty. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nowy Targ podniosłem temat utrzymania porządku w pasach drogowych drogi wojewódzkiej i dróg powiatowych na naszym terenie, gdzie konieczne jest, w mojej ocenie, wypracowanie rozwiązań systemowych.

Serdecznie zapraszam do udziału w czwartej już edycji wiosennego sprzątania terenów Harklowej, którą chcemy przeprowadzić w sobotę 14 kwietnia, zbiórka o godzinie 10 - tej na parkingu przy cmentarzu. Przewidywany czas działań terenowych to około dwóch godzin, potem zapraszam na wspólne ognisko na Kamieńcu. Wiem, że sprzątanie po kimś jest zajęciem niewdzięcznym ale nasza obojętność byłaby oznaką uznania porażki pięknych przecież ideałów.

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ