Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,01 grudnia
Imienieny:
Natalia, Blanka, Eligiusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
XII Rekolekcje Góralskie w Łopusznej
obrazek
Muszę przyznać, że bardzo ucieszyła mnie wiadomość sprzed roku o tym, że współorganizatorem i gospodarzem kolejnych, dwunastych już Rekolekcji Góralskich będzie Odział Związku Podhalan w Łopusznej. Pewnie dlatego, że to szczególne przesłanie, jakie niosą ze sobą Rekolekcje, w tak szczególnym miejscu jakim jest "Tischnerowska" Łopuszna już samo w sobie było zapowiedzią duchowego przeżycia. Kto brał już udział w poprzednich Góralskich Rekolekcjach, wie co mam na myśli... .

Poniżej przedstawiam pismo Mateusza Buły, prezesa Oddziału Łopuszna rozesłane do prezesów Oddziałów Związku Podhalan, program rekolekcji w załączniku.:

- W dniach 20-22 listopada w Łopusznej odbędą się XII Rekolekcje Góralskie, których organizatorem jest Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II oraz ks. Jan Gacek – kapelana Zarządu Głównego Związku Podhalan. Koordynatorem i gospodarzem tegorocznych Rekolekcji będzie oddział Związku Podhalan w Łopusznej.

Tematem tegorocznych Rekolekcji będzie „Scynsno i niescynsno śleboda”.

Rekolekcje zainauguruje Msza Św. w piątek 20 listopada pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. W drugim dniu Rekolekcji odbywać się będą wykłady oraz prelekcje nt. wolności oraz obowiązków jakie na nas spoczywają po jej wywalczeniu. Tematyka Rekolekcji nawiązywać będzie również do osoby ks. prof. JózefaTischnera, gdyż w tym roku minęło 20 lat od jego śmierci. Nie zabraknie również muzyki, śpiewu i tańca góralskiego.
Rekolekcje zakończy uroczysta Msza Św. w niedziele 22 listopada o godz.: 11:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej.
Z powodu panującej obecnie sytuacji epidemiologicznej udział w Rekolekcjach będzie możliwy wyłącznie poprzez transmisje online za pośrednictwem telewizji internetowej TV Podhale. Transmitowane będą Msze Św. oraz wykłady i prelekcje.(...)

Póki co podsyłam link do Wydarzenia na Facebooku, na którym na bieżąco pojawiać się będą informacje odnośnie organizacji Rekolekcji.
https://www.facebook.com/events/3376076449177826

Uprzejmie proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród członków Waszego oddziałów. Jeżeli posiadacie stronę internetową oddziału lub stronę na portalu społecznościowym Facebook proszę o udostepnienie powyższego linku, plakatu oraz programu Rekolekcji Góralskich, które przesyłam w załączniku.

Mam nadzieję, że chociaż w taki sposób będziemy mogli się spotkać i zjednoczyć w tych trudnych i wyjątkowych czasach.

Z góralskim pozdrowieniem:

Mateusz Buła
prezes Związku Podhalan
oddział Łopuszna
GALERIA ZDJĘĆ
ZAŁĄCZNIKI
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ