Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,24 września
Imienieny:
Dora, Gerard, Teodor
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Wsparcie dla rolników w związku z kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa - wnioski do końca września!
obrazek
Ten rok w branży rolnej na Podhalu można zaliczyć do takich, gdy liczy się to by przetrwać, natomiast plany inwestycyjne czy pro-rozwojowe muszą poczekać. Rok 2020 zaczął się nerwowo od informacji o działaniach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Radomsku nakierowanych na likwidację i sprzedaż naszej nowotarskiej mleczarni. Potem przyszły problemy ze skupem jagniąt, wiosenna susza i nieustanne opady w czasie sianokosów. A wszystko to we wszechobecnym zagrożeniu dalszymi komplikacjami w razie wystąpienia w gospodarstwie zachorowania na koronawirusa ... . Dlatego warto skorzystać z - co prawda dla nas symbolicznego w odniesieniu do utraconych dochodów - ale jednak wsparcia:

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19. Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się rolnicy w przypadku, gdy rolnik lub jego małżonek, według stanu na dzień 1 marca 2020 r. był posiadaczem co najmniej:

- 3 sztuk samców gatunku bydło domowe, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy
i nie więcej niż 24 miesiące;

- 3 sztuk krów, samic bydło domowe typu użytkowego mlecznego lub typu użytkowego kombinowanego, których wiek przekraczał 24 miesiące;

- 10 sztuk samic gatunku owca domowa, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy;

- 5 sztuk samic gatunku koza, których wiek wynosił co najmniej 12 miesięcy;

- 1 sztuki zwierzęcia gatunku świnia i zgłosił urodzenie co najmniej 21 sztuk świń, które nastąpiło w okresie od 1 listopada 2019 r. do 31 maja 2020 r. (...) Pozostałe pozycje wymienione są na stronie ARiMR.

Wsparcie finansowe ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej i jest uzależnione od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 7 tys. euro.

Wnioski na formularzu udostępnionym przez Agencję będą przyjmowały biura powiatowe ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną (ePUAP) lub przesyłką pocztową.

Wypłata środków na konto rolnika nastąpi w miesiącu wydania przez kierownika biura powiatowego ARiMR decyzji o przyznaniu pomocy. Decyzje te będą wydawane w terminie do 75 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Więcej informacji: na portalu internetowym - www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR oraz w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ