Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
wtorek,25 września
Imienieny:
Aurelia, Władysław, Kamil
dziś
pogoda_1
7°C
jutro
pogoda_2
7°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Trwają prace projektowe dotyczące sieci kanalizacyjnej w Harklowej, Dębnie, Klikuszowej i Krauszowie
obrazek
W 4 miejscowościach gminy Nowy Targ trwają zlecone przez samorząd prace projektowe dotyczące budowy sieci kanalizacji zbiorczej - informuje wójt Gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu firma „EKOSYSTEM” Jolanta Mucha z Krakowa.
Zakres prac obejmuje:

Część 1. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz przyłączami w miejscowości Klikuszowa (6824m).
Część 2. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Krauszów (9350m).
Część 3. Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w miejscowości Harklowa, Dębno (8975m).
Planowany termin zakończenia prac projektowych to grudzień 2017 roku. Po przygotowaniu dokumentacji gmina przystąpi do realizacji fazy inwestycyjnej tych zadań przy wsparciu środków zewnętrznych.
W ramach zadania przewiduje się również możliwości techniczne wydłużenia kolektorów zbiorczych w zakresie odbioru ścieków z miejscowości Szlembark, Knurów oraz Obidowa, tak by kolejnych latach umożliwić budowę sieci kanalizacyjnej również w tych miejscowościach.

Działania te ko kolejny krok w długofalowych działań nowotarskiego samorządu w zakresie gospodarki wodno-kanalizacyjnej, dzięki którym około 60% gospodarstw na terenie Gminy posiada już przyłącz kanalizacyjny. Po realizacji zadań przedstawionych powyżej oraz zadania budowy kanalizacji na Spiszu (gdzie Gmina pozyskała dofinansowanie UE a prace ruszą w przyszłym roku) , około 85% gospodarstw na terenie Gminy Nowy Targ zostanie przyłączonych do zbiorczych oczyszczalni ścieków.

Źródło: www.ugnowytarg.pl
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ