Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,12 sierpnia
Imienieny:
Klara, Lech, Julian
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Stanowisko Urzędu Gminy Nowy Targ ws. konfliktu na linii RDOŚ/sołectwo Harklowa
obrazek
Dzisiaj otrzymałem pismo Wójta Gminy Nowy Targ skierowane do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie:

Dotyczy: opiniowania projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Harklowa-1", "Harklowa-2 i "Harklowa-3" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

W nawiązaniu do Państwa stanowiska wyrażonego w piśmie z dnia 6 marca 2020 r. oraz w Postanowieniu z dnia 9 marca 2020 r. w sprawie dotyczącej zaopiniowania i uzgodnienia projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Harklowa-1", "Harklowa-2" i "Harklowa-3" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz mając na uwadze stanowczy protest mieszkańców wsi Harklowa wyrażony w piśmie Sołtysa wsi Harklowa z dnia 11 maja 2020 r. zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie spotkania na terenie wsi Harklowa celem omówienia i wypracowania alternatywnego rozwiązania.
Wypracowanie pozytywnego rozwiązania i uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Harklowa-1", "Harklowa-2" i "Harklowa-3" jest niezbędne, gdyż obecnie zachodzi pilna konieczność budowy szkoły podstawowej w Harklowej.
Z kolei proponowane ograniczenia terenów budowlanych rodzą kolejne stanowcze sprzeciwy mieszkańców, które determinują uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Harklowa.

Podpisany:
Wójt Gminy Nowy Targ
mgr Jan Smarduch
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ