Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,24 września
Imienieny:
Dora, Gerard, Teodor
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Odpust parafialny, niedziela 6 września 2020 r.
obrazek
Tegoroczny odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zgodnie ze zwyczajem, odbył się w niedzielę 6 września. Z uwagi na padający od rana deszcz - Matkę Bożą Siewną z dawna proszono właśnie o deszcz przed zasiewami zbóż - suma odpustowa została odprawiona w kościele, a uroczystą mszę świętą odprawili: ks. proboszcz Eugeniusz Dziubek, ks. prałat Władysław Zązel oraz ks. Jerzy Adamczyk, który wygłosił odpustowe kazanie.
Ks. Jerzy Adamczyk, obecnie proboszcz parafii p.w. św. Jana Apostoła na Harendzie w Zakopanem, przed 27 laty odbywał w Harklowej praktykę duszpasterską, jako diakon. Z przyczyn zdrowotnych nie mógł być z nami dwa lata temu, kiedy obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa, więc dopiero teraz mogliśmy złożyć mu życzenia.
Msza święta miała bardzo uroczysty charakter, przybyły poczty sztandarowe, Muzyka i Schola, zaś przywiązanie do tradycji regionu, jak zauważył ks. Jerzy, jest w naszej parafii bardziej widoczne niż w samym Zakopanem.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ