Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,18 sierpnia
Imienieny:
Helena, Ilona, Bogusław
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Nowe stawki opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych!
obrazek
Od marca 2019 roku wzrosną stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Nowy Targ. W dniu 6 lutego 2019 r. Rada Gminy Nowy Targ podjęła uchwałę w tej sprawie. Opłaty za odbiór odpadów komunalnych od 1 marca 2019 r. będą wynosić :

- 16 zł miesięcznie od osoby, za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny,

- 28 zł miesięcznie od osoby, za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach na koszt funkcjonowania systemu składają się koszty: odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK-ów), obsługi administracyjnej tego systemu, edukacji ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi, koszty wyposażenia nieruchomości w worki do zbierania odpadów komunalnych, usuwania odpadów komunalnych z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania tzw. "dzikich wysypisk”.

Na zwiększenie kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów wpływ mają różne czynniki wynikające z uwarunkowań rynkowych, prawnych, ograniczonej konkurencji oraz wzrost ilości odpadów.

Referat Gospodarki Odpadami UG Nowy Targ

Komentarze
11 LUTY 2019
Komentarz dodał: mieszkaniec Harklowa
Odpady segregowane po podwyżkach w innych gminach: Gmina Czorsztyn - 10zł miesięcznie Miasto Nowy Targ - 13zł miesięcznie Gmina Szczawnica - 12zł miesięcznie Czy w Gminie Nowy Targ wszystko musimy mieć najdroższe ???
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ