Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
niedziela,18 sierpnia
Imienieny:
Helena, Ilona, Bogusław
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Nie szukajcie daleko ...
obrazek
Tu zmienia się niewiele, jeśli już to bardzo powoli. Przypominam więc post z przed roku - pamiętajmy, że niektórzy z nas mają w życiu o wiele bardziej "pod wiatr"... .

Splecione z ludzkim losem od zarania dziejów, niechciane, czasem jednak nieuniknione. To o nim napisze u kresu swoich dni ks.prof. Józef Tischner - "Nie uszlachetnia...". Doświadcza go jednak w mniejszym lub większym wymiarze każdy, prędzej czy później, ono przychodzi. Dotyka ciała, dotyka duszy, potrafi wywrócić cały "nasz świat". Dobrze jest gdy przemija, gdy powraca spokój, gdy pozwala żyć tak jak kiedyś pozostając jedynie kolejnym bolesnym doświadczeniem na drodze naszego życia. Jednak nie zawsze tak jest, mowa oczywiście o cierpieniu ... .

Cierpienie to nie jest abstrakcja widziana gdzieś w telewizyjnym reportażu. Ono dotyka także tych, których dobrze znamy, jednych z nas. Rozmawiając z Bogumiłem, czy rodzicami Ani, Michała i Krystiana, bo o nich chcę dzisiaj napisać, zauważam wielką siłę ducha, która w tej ich nieprzeciętnie trudnej codzienności pozwala patrzeć na życie z nadzieją i wiarą, że mimo wszystko dadzą radę! I tu możemy pomóc także my, chociażby przez przekazanie tytułowego jednego procenta podatku.

Bogumił Blańda uległ wypadkowi podczas pracy przy ścince drzewa, skutkiem tego zdarzenia jest złamanie kręgosłupa szyjnego i uszkodzenie rdzenia kręgowego. Od tego czasu Bogumił porusza się wyłącznie na wózku i mimo porażenia czterokończynowego i trudnych do leczenia ran odleżynowych codziennie walczy o utrzymanie jak największej sprawności. Bogumił jest podopiecznym Fundacji Splotu Ramiennego, przekazując 1 proc. wpisujemy nr KRS 0000142952, cel szczegółowy Blańda Bogumił.

Ania Chmielak urodziła się w grudniu 2003 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową i od urodzenia była leczona m.in. urologicznie w związku z przewlekłą chorobą nerek, pozostaje także pod stałą opieką neurologów i ortopedów.
Obecnie oczekuje na przeszczep nerki, który jednak nie może być wykonany z powodu powikłań w leczeniu rany odleżynowej.
Ania jest podopieczną fundacji im. Adama Worwy, gdzie można dokonywać wpłat na jej subkonto:
PKO SA Nr konta 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem "dla Ani Chmielak".
Można również przekazać 1 proc. podatku wpisując nr KRS 0000345171, cel szczegółowy Anna Chmielak.

Krystian Budz choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną Zespół Angelmana, mimo że rozwija się fizycznie wymaga leczenia, całodobowej opieki i codziennej rehabilitacji. Krystian jest jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".
Przekazując 1 proc. podatku należy wpisać nr KRS 0000037904, cel szczegółowy Budz Krystian.

Michał Maniowczak urodził się w we wrześniu 2008 roku. z niedotlenieniem okołoporodowym, co negatywnie wpłynęło na jego dalszy rozwój. Ma problemy z równowagą przez zmienne napięcie mięśniowe (atetoza) oraz kłopoty z mową. Michał od urodzenia jest pod opieką specjalistów, korzysta z zajęć terapeutycznych i rehabilitacji.
Michał jest podopiecznym fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko".
Przekazując 1 proc. podatku należy wpisać nr KRS 0000186434, cel szczegółowy "Dla Michała Maniowczaka" 449/M

Bogumił Blańda, Ania Chmielak, Krystian Budz i Michał Maniowczak mieszkają w Harklowej.
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ