Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,23 października
Imienieny:
Marleny, Edwarda, Seweryna
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Montaż instalacji odnawialnych źródeł energii - będą opóźnienia?
obrazek
W związku z coraz liczniejszymi pytaniami mieszkańców oraz pojawiającymi się informacjami medialnymi w sprawie spodziewanych opóźnień w montażu odnawialnych źródeł energii na terenie m.in. naszej gminy, podczas ostatniej sesji do tematu odniósł się z-ca Wójta Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa.

- Wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu montażu paneli fotowoltaicznych oraz instalacji solarnych do czerwca przyszłego roku, oraz pomp ciepła do marca. Termin zakończenia całego projektu to - wg. zawartej umowy - październik 2021. Gmina ma w tej sytuacji dwie możliwości: pierwszą jest rozwiązanie umowy, nie wyrażenie zgody na jej przedłużenie, naliczenie kar umownych i rozpisanie kolejnego przetargu; druga możliwość to zgoda na przedłużenie umowy i podpisanie stosownego aneksu. Sprawa jest obecnie analizowana pod kątem prawnym.
Według aktualnych szacunków, do końca roku na terenie Gminy Nowy Targ zostanie wykonany montaż około 30 proc. przewidzianych umową instalacji, natomiast najwięcej pytań (na razie pozostających bez odpowiedzi) rodzi sytuacja beneficjentów projektu oczekujących na montaż paneli fotowoltaicznych w kontekście zapowiadanych przez rząd zmian przepisów w tym zakresie.Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ