Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
poniedziałek,24 stycznia
Imienieny:
Felicja, Rafał, Tymoteusz
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
Informacja o zwolnieniach w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2022 r.
obrazek
Właściciele nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Nowy Targ, zgodnie z uchwałą Rady Gminy Nowy Targ z dnia 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (uchwała nr. XXVIII/301/2021) zostają zwolnieni w części z opłaty w przypadku:

- gospodarstw domowych obejmujących rodziny wielodzietne w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1744) na trzecie i kolejne dziecko wskazane w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które posiada Kartę Dużej Rodziny - zwolnienie w wysokości 10,00 zł od stawki
obowiązującej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi;

- właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym - zwolnienie w wysokości 1,00 zł miesięcznie od mieszkańca.
Właściciele nieruchomości, którym przysługują zwolnienia obowiązani są do złożenia nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi.

Wójt Gminy Nowy Targ
/-/ mgr Jan Smarduch/-/
ZAŁĄCZNIKI
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ