Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
czwartek,20 czerwca
Imienieny:
Bogna, Florentyna, Rafał‚
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
"Zmiany w prawach jazdy. Zniknie jedna informacja."
obrazek
Ministerstwo infrastruktury opublikowało projekt noweli rozporządzenia, który zakłada zmiany we wzorze prawa jazdy. Z dokumentów ma zniknąć adres zamieszkania kierowcy. Zmiany są związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego i miałyby wejść w życie w marcu przyszłego roku.

Projekt rozporządzenia w sprawie wzorów dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami, którego autorem jest Ministerstwo Infrastruktury, został we wtorek opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL). Celem noweli jest dostosowanie przepisów do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał niezgodność jednego z zapisów ustawy o kierujących pojazdami, którego autorem jest Ministerstwo Infrastruktury, został we wtorek opublikowany na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL). Celem noweli jest dostosowanie przepisów do wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał niezgodność jednego z zapisów ustawy o kierujących pojazdami z konstytucją.
Chodzi o pobieranie opłaty ewidencyjnej i opłaty za wydanie nowego dokumentu prawa jazdy w wypadku konieczności zmiany danych spowodowanej na przykład zmianą nazwy ulicy przez samorządy. W związku z wyrokiem TK w takich przypadkach właściciele dokumentów nie ponoszą już opłat za wydanie nowych dokumentów.
Obecne przepisy dalej nakładają obowiązek wpisania do prawa jazdy adresu zamieszkania osoby, na którą wystawiony jest dokument. Właściciel prawa jazdy powinien także zgłosić zmianę staroście w ciągu 30 dni od faktycznego zajścia zmiany.(...)

Źródło: strona tvn24bis.pl

Jest to informacja ważna dla nas, zwłaszcza w kontekście nadania nazw ulicom w Harklowej. Treść wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2017 była szeroko omawiana na wrześniowym spotkaniu konsultacyjnym, pozostaje poczekać aż nowe przepisy wejdą w życie.
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ