Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
sobota,11 lipca
Imienieny:
Cyprian, Olga, Benedykt
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
"O finansach ... w bibliotece"
obrazek
Biblioteka Publiczna w Harklowej znalazła się w gronie 103 bibliotek z całej Polski, które uczestniczyły w 6. edycji projektu "O finansach... w bibliotece". Udział w projekcie został zgłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, a jego realizacją zajęły się biblioteki w Klikuszowej oraz w Harklowej.

Projekt miał na celu wzrost wiedzy ekonomicznej oraz zwiększenie umiejętności korzystania z nowoczesnych produktów i usług finansowych przy wykorzystaniu nowych technologii. Projekt "O finansach… w Bibliotece – 6 edycja" był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI).

Uczestnicy kursu, po zapoznaniu się z 10 wskazanymi przez organizatora obszarami tematycznymi, wybrali 5 ich zdaniem najbardziej interesujących. Na spotkaniach omawiano zatem:
- ,,Bank przez Internet. Swobodny dostęp do Twoich finansów gdziekolwiek jesteś”,
- ,,Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie”,
- ,,Zakupy przez Internet. Jak kupować, nie wychodząc z domu?”,
- ,,Dziedziczenie. Wiedza, która zapewni spokój Tobie i Twoim bliskim”,
- ,,Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenia emerytalne?”
Każdy, biorący udział w spotkaniach, otrzymał dostęp do kursu on-line, do webinarium, a także mini poradnik zawierający najważniejsze wiadomości ze wszystkich obszarów wiedzy ekonomicznej zaproponowanych przez FRSI. Z pewnością przydatnym podarunkiem okazał się również pendrive z potrzebnymi wzorami wniosków, umów, pełnomocnictw, oświadczeń, reklamacji, a także z vademecum konsumenta i kilkoma istotnymi artykułami. Ponadto kursanci zostali wyposażeni w tzw. ,,wyprawki” (torba materiałowa, teczka, notatnik i długopis), które były wykorzystywane podczas spotkań.
Inauguracja kursu odbyła się 4 października, a jego zakończenie przypadło na 27 listopada. Wtedy to uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. Uroczyście także świętowali swój sukces.
Wszystkie materiały zgromadzone w ramach tejże edycji kursu są dostępne do wglądu w Bibliotece Publicznej w Harklowej.

Monika Luberda
Bibliteka Publiczna w Harklowej
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ